ETKİNLİKLER

METALURJİ GENÇ'TEN GENÇ MÜHENDİSE PROJESİNİN 1. ETABI YAPILDI.

Odamız komisyonlarından Metalurji Genç ve Genç Mühendisler komisyonları geçtiğimiz yıllarda da ortak etkinlikler düzenlemişlerdi.

Bu ilişkiyi kalıcı hale getirmeyi, mezun olan Metalurji Genç üyelerini  Genç Mühendisler bünyesine kazandırmayı hedefleyen projenin ilk ayağı 22-23 temmuz 2017 tarihlerinde Ankara'da Teoman Öztürk Öğrenci Evi'nde gerçekleştirildi.

Merkez Yönetimden A. İrfan Türkkolu ve Ümit Yardım, Şube Yönetiminden de Duygu Şener ve İlkay D. Cengiz'in birlikte organize ettikleri etkinliğe davet edilen öğrenci temsilcileri ve genç mühendislerin yanı sıra Yönetim kurulu üyeleri de farklı oturumları izlediler.

İki gün süren etkinlik boyunca; TMMOB, Oda ve mesleki konuların yanı sıra, mentör-mentee ilişkisi, yönetmelikler, Genç mühendislerin deneyimleri gibi konularda anlatıldı ve tartışıldı.

Oyunlar, bilgi yarışması (alışverişi) gibi hareketli bölümlerinde olduğu etkinlik; özellikle yeni katılanların metalurji ailesiyle tanışması ve dahil olması ile tam bir şölen atmosferinde geçti.

Etkinliğin amacına yönelik çeşitli komisyonlar kurulurken; 30 eylülde İzmir'de oluşturulan iki gruptan birinin metalurji diğerinin malzemeyi anlatacağı bir etkinlik planlandı. Projenin ikinci etabı İstanbul'da yapılacak.