HABERLER

30. OLAĞAN GENEL KURULUMUZU YAPTIK

TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası olarak 30. Olağan Genel Kurulumuzu 24-25 mart 2018 tarihlerinde; TMMOB Jeoloji Mühendisleri Odası salonunda yaptık.

Başta Ankara, İstanbul ve İzmir olmak üzere çeşitli illerden gelen üyelerimizin katılımı ile 24 mart cumartesi  saat 10:00'da başlayan Genel Kurul'da Ercüment Alptekin Divan Başkanı seçildi. Divanın oluşumu ve saygı duruşundan sonra Oda Başkanı Tunçay Şulan konuşma yaptı ve TMMOB başkanı Emin Koramaz'ın mesajı okundu.

Komisyon seçimlerinden sonra Genel Sekreter A. İrfan Türkkolu'nun çalışma raporu sunumu ardından Sayman A. Fırat Sapçı'da mali raporu, Murat Can Ocaktan'da Denetim Raporunu sundu.

Yönetim organlarının ibrasının ardından yeni dönem aday listeleri Divan'a iletildi. Bir sonraki gündem olan Komisyon raporlarının görüşülmesinde gelecek dönem çalışmalarına ışık tutacak tartışmalar yaşandı. Ve daha iyi bir meslek odası için kararlar alındı.

Genel Kurul'un ilk günü dilek ve temenniler ve Sonuç Bildirgesinin okunup oy birliği ile kabul edilmesiyle ilk günün oturumu bitirildi.

Genel Kurul pazar günkü seçim ile yeni dönem yönetim organlarını belirledi.