METEM HABERLERİ

ÇELİK SEÇİMİ VE ISIL İŞLEM EĞİTİMİ (08 - 09 Aralık 2017)

Eğitimimiz Sayın Erkan Coşkun ve Mehmet Asay tarafından 1 gün Çelik Seçimi, 1 gün Isıl İşlem olarak programlanarak katılımcılarımızla paylaşılacaktır.

Bilinçsiz malzeme seçiminden dolayı ülkemiz her yıl, büyük oranlarda ekonomik kayıplara uğramaktadır. En yaygın mühendislik malzemesi olan çeliklerin seçimi konusundaki bu eğitim semineri ile ülkemizin ve sanayicilerimizin yanlış çelik seçiminden kaynaklanan kayıplarını en aza indirmeyi ve çeliklere uygulanan ısıl işlemler konusunda bilgilendirme yaparak, yaşanan problemler üzerinden deneyim paylaşımında bulunmayı hedeflemekteyiz.

Bu eğitimde;

• Çeliklerin metalurjisi hakkında ön bilgi,
• Özellikle kullanıcılara yönelik olarak çelik seçimini sağlayacak kriterlerin oluşturulması,
• Çeliği çelik yapan en önemli etkenlerden biri olan Isıl İşlem safhalarının belirlenmesi ve çeliğe uygun ısıl işlem seçimi ile uygun çeliğin ya da çeliklerin seçilmesi ve karşılaşılan sorunların çözümlerinin birlikte bulunması hedeflenmiştir.

Prosesler işletmelere göre özelleşir. Bu da prosese ve ekipmana özel seçimler gerektirir.

Tüm çelik satıcıları, kullanıcıları, satın alma uzmanları, makine imalatçıları, kalıpçılar, sıcak ve soğuk dövmeciler, ısıl işlemciler bu eğitimin katılımcı grubunu oluşturabilir.

Eğitimle ilgili kapsamlı bilgi için tıklayın.

Eğitim Tarihi: 08 - 09 Aralık 2017
Eğitim Saati: 09:00-17:00
Eğitim Yeri: Validebağ Adile Sultan Kasrı
Son Başvuru Tarihi: 01 Aralık 2017