Makaleler

ÜYELERİMİZİ 3.ULUSLARARASI DÖKÜM VE ÇEVRE SEMPOZYUMUNA ÇAĞIRIYORUZ.

TMMOB Metalurji Mühendisleri Odası, Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği (TÜDOKSAD) ve Balkan İleri Döküm Teknolojileri Merkezi (BCACT) tarafından 3. Uluslararası Döküm ve Çevre Sempozyumu ve Sergisi 28-29 Ocak 2010 tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi Oditoryum Salonu Beşiktaş-İstanbul'da gerçekleştirilecektir.

Döküm sektöründeki işletmelerin, çevre ile uyum içerisinde çalışmalarını toplumsal bir görev olarak kabul etmekteyiz. Sektörün çevre yönetimi konusundaki karşılaştığı sorunlara ışık tutabilmek amacı ile bu sempozyumu düzenlemekteyiz. Sempozyumda, bu sektörde faaliyet gösteren üreticiler, pazarlamacılar, kullanıcılar ve araştırmacıların bir araya gelerek bilgi ve deneyimlerini paylaşmaları, sektör ile ilgili uygulamaları, yenilikleri, sorunları ve çözümleri tartışmaları amacıyla bir platform oluşturulması amaçlanmaktadır.

Sempozyumda; "Döküm, Ekoloji, Enerji-OrtakYaşam Mümkün Mü?" ve "Tehlikeli Atık Mevzuatı ve Döküm Sektörü Atıkları" başlıklı 2 açılış bildirisi ve "Döküm Sanayisi ve Ekoloji" başlıklı bir de panel yapılacaktır.

Sempozyumda ayrıca 27 sözlü, 11 poster bildiri sunulacaktır.

Sempozyum programı ektedir.

3. Uluslararası Döküm ve Çevre Sempozyumu'na tüm üyelerimiz bekliyoruz.

Saygılarımızla,

TMMOB METALURJİ MÜHENDİSLERİ ODASI
YÖNETİM KURULU