Haberler

Son fiziki Metalurji Gençten genç Mühendise etkinliğini 25-26 Ocak 2020 de gerçekleştiren MGGM-5 ile yapan ekip yeniden buluştu. Pandemi ardından deprem nedeniyle uzun süre uzaktan eğitim nedeniyle MGGM-6 ve MGGM-7 sanal olarak yapıldı.

2022’de MGGM -8 Ankara, İzmir ve İstanbul’da lokal olarak birer günlük etkinlikler olarak gerçekleştirildi.

Sürecin giderek normalleşmesiyle birlikte yaklaşık 3,5 yıl aradan sonra MGGM-9 TMMOB Teoman Öztürk Sosyal Tesislerinde bir araya geldi.

Meslekte kırk yılı aşkın süredir emek veren üyelerimizin plaketlerini aldığı ve diğer üyelerimizle bir araya geldiği etkinliğimiz 27 Temmuz Perşembe günü gerçekleştirildi.

Ankara Metalurji Gençten Genç Mühendise grubu 5 Ağustos Cumartesi günü sinema etkinliğiyle bir araya geldi. Son dönemde gündemde olan yönetmenliğini Christopher Nolan’ın yaptığı ‘Oppenheimer’ filmini izlemek için bir araya gelen genç mühendis ve öğrenciler filmi hep birlikte izledi. Film çıkışı da yemekte film hakkındaki görüşlerini tartışarak keyifli zaman geçirdiler.

Odamızın duayenlerinden, İstanbul Şube eski Başkanı, Merkez Yönetim eski üyesi ve Denetleme Kurulu üyemiz Feyzi Demir’in babası Remzi Demir uzun süredir yoğun bakımdaydı.
Remzi baba ne yazık ki bu sabah 22 Temmuz 2023 günü sevdiklerine ve yaşama veda etti.
Cenaze töreni 23 Temmuz 2023 Pazar günü, İgsaş Camii (Güney Mah. Tuğrul Cd. No:134, Körfez, Kocaeli)nde kılınacak öğle namazına müteakip yapılacaktır.
Başta Feyzi kardeşimiz olmak üzere Demir ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.
Işıklar içinde uyusun.


TMMOB METALURJİ VE MALZEME
MÜHENDİSLERİ ODASI

Odamız eski Başkanlarından Fırat Sapçı’nın annesi yaşamını yitirdi.

Uzun bir süredir tedavi görmekte olan Sayın Dicle Sapçı bugün 21 Temmuz 2023 Cuma günü yaşama veda etti.

21 Temmuz 1937 doğumlu olan Dicle Sapçı tam doğum gününde 86 yaşında vefat etti.

Cenazesi 23 Temmuz Pazar günü Cebeci Asri Mezarlığındaki İsmet Oğultürk camiinde Öğle namazından sonra Cebeci Asri Mezarlığına defnedilecektir.

Başta sevgili Fırat olmak üzere Sapçı ailesinin acısını paylaşıyor, başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Işıklarda uyusun.

TMMOB METALURJİ VE MALZEME

MÜHENDİSLERİ ODASI

İstanbul Şube Yönetim Kurulumuz ve üyelerimiz 17.06.2023 Cumartesi günü Maltepe sahilde bir araya geldiler. Daha çok genç mühendislerin katıldığı etkinliğimiz Şube Y.K. üyemiz Berkan ÇELİK’in moderasyonunda üylerimizin tanışması ile başladı. Odamız 32.Dönem Denetleme Kurulu Üyesi Şefik DOĞAN’ın sektör tecrübelerini anlatarak devam ettiği etkinlikte üyelerimiz hem genel olarak çalıştıkları sektörlere dair bilgiler verdi hem de önümüzdeki dönemde neler yaşayabileceğimizden bahsettiler.

Ankara Metalurji Gençten Genç Mühendise grubu 17 Haziran 2023 Cumartesi günü Sektör Tanıtımları Etkinliğiyle bir araya geldi.


Bundan tam 53 yıl önce yani 15 Haziran 1970’te Türkiye İşçi Sınıfı bir araya gelerek ülke tarihinde eşine az rastlanır bir direnişi hayata geçirdiler.

Uzunca bir süredir örgütlenme çalışmalarının devam ettiği Adana’da üyelerimiz bir araya gelerek geçmişte var olan Adana İl temsilciliğini yeniden harekete geçirdiler.

Meslek Odamızın en önemli etkinliklerinden biri olan EFRS Demir Çelik Sempozyumunun 9'uncusu gelecek yıl yine İzmir’de yapılacak.

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Hatay Sok No: 10/9 Kızılay 06420 ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği