Etkinlikler

EFRS 2022 - 8. ULUSLARARASI DEMİR ÇELİK SEMPOZYUMU SONUÇ RAPORU YAYINLANDI 

 

26-27 Mayıs 2022 tarihlerinde İzmir Tepekule’de gerçekleştirilen Sempozyumun sonuç raporu yayınlandı.

Açılışta 700 izleyicinin olduğu sempozyumda 1950 yerli, 90 yabancı katılımcı vardı. 3 Panelin yer aldığı Sempozyumda 7 oturumda 26 sözlü, 69 poster sunumu yapıldı. Toplam 350 firmanın katıldığı sempozyumun ilk akşamı 850 kişilik gala yemeği yapıldı.

23 Mayıs 2022 Pazartesi Günü Denizli Pamukkale Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümünün daveti üzerine 2. Malzeme Günleri etkinliğine katıldık.

Gün boyunca fuaye alanında bulunan standımızda öğrencilere Mühendislik, Meslek ve Meslek Odaları tanıtımı yapıldı. İzmir Şubemiz çalışanı Özgür DAŞDEMİR’in yaptığı sunumun arkasından Şube Yazman Üyesi Hakan KARACA ile birlikte öğrencilerin sorularını cevapladılar.  

 

İzmir Şubemiz hukuksuz tutuklamalara karşı başlatılan İzmir Adalet Nöbeti’nin 19. Gününde nöbetteydi.

18 Mayıs’ta TMMOB'nin merkezi çağrısıyla İzmir İl Koordinasyon Kurulu tarafından organize edilen Basın Açıklaması için Adalet Nöbetinden kortej eşliğinde Türkan Saylan Kültür Merkezi’ne geçerek TMMOB YK Başkanı Emin KORAMAZ tarafından okunan basın açıklamasına da destek verdik.

Biz de tekrar ediyoruz. Kimse dokunamaz suçsuzluğumuza! Biz Kazanacağız, Gezi Kazanacak!

29 Nisan 2022 tarihinde Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi olarak haksızca hapse atılan arkadaşlarımıza destek amaçlı başlayan Adalet Nöbetine destek verdik.

Geziyi yargılamaya çalışanlar, yargıladıklarını sananlar sadece kendilerini dev aynasında görmenin ötesinde bir şey yapamayacaklardır.

15 Mayıs 2022 tarihinde Yeditepe Üniversitesi Nanoteknoloji ve Malzeme Mühendisliği öğrencileri ve Gedik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği öğrencileriyle birlikte İstanbul Şubemizde kahvaltı düzenledik. Kahvaltıya katılan Şube Yönetim Kurulu Başkanımızın TMMOB, Odamız ve mesleğimize dair yaptığı konuşma sonrasında Merkez Yönetim Kurulu üyemiz ve Yeditepe Üniversitesi öğretim görevlisi Doç. Dr. Ahmet TURAN’ın ve Gedik Üniversitesi öğretim üyesi Arş. Gör. Ozan ÇOBAN’ın mesleğimize dair gelişmelerden bahsetmesiyle devam etti. Yönetim Kurulu Sayman Üyemiz Sezgi AKYOL TATAROĞLU, Yönetim Kurulu Üyemiz Emrehan DOĞAN ve Yönetim Kurulu Yedek Üyelerimiz Semih KARAHAN, Umut Barış GİTMEZ, Nurseli KUYUCUKLU sektörde edindikleri tecrübeleri aktardılar.

17.05.2022 tarihinde Ege Bölgesi Metalurji Genç Temsilciler Toplantımızı online olarak gerçekleştirdik.

Pandemi döneminden sonra üniversitelerdeki etkinliğimizi yeniden arttırmak amacıyla Ege Bölgesi’ndeki üniversitelerden temsilci olarak aramıza katılan arkadaşlarımızla tanışmak, sorunlarını dinlemek ve beklentilerini öğrenmek için toplantımızı gerçekleştirdik.

Yeni dönemde yapacağımız etkinliklerle öğrenci çalışmamızı büyütmek için hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz.

Odamızın 32.Olağan Genel Kurul toplantısı 19-20 Mart 2022 tarihlerinde TMMOB Makine Mühendisleri Odası Eğitim ve Kültür Merkezi Selanik Caddesi No:76 Kızılay Çankaya-ANKARA adresinde yapıldı.

Tüm üyelerin katılabildiği son genel kurul olma özelliği taşıyan 32. Olağan Genel Kurul tarihi bir katılım ile gerçekleşti. Olağan gündemin ötesinde delege sistemine geçiş için Ana Yönetmelikte değişikliğin de kabul edildiği Genel Kurul aynı zamanda yaş ortalaması en düşük genel kurul oldu. Aynı zamanda coğrafi olarak ülkenin her tarafından üyelerin katılmış olması ayrıca sevindirici idi. Bu yönü ile de Odamızın geleceği adına hepimize umut verdi.

26 Şubat cumartesi günü İskenderun’da geniş bir katılım ile Akdeniz Bölge Temsilciliği kuruluş toplantımızı yaptık.

Meslektaşlarımızın olduğu her yerde meslek odamızı da var etmek doğrultusunda yürüttüğümüz çalışmalar sonucu Gaziantep, Adana, Osmaniye, Hatay ve Mersin’i içeren Akdeniz Bölge Temsilciliği kuruluş aşamasına geldi.

Eylül 2021’de yapılan Hadde sempozyumu ile ivme kazanan çalışmalarımız doğrultusunda 4 Kasım 2021’de İskenderun’da bir toplantı yaptık. Sonra 26 Ocak 2022’de on line olarak toplandık. Son olarak da 26 Şubat 2022’de İskenderun’da 73 meslektaşımızın katıldığı bir toplantı yaptık.

TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası olarak 19-20 Mart 2022 tarihlerinde Ankara'da yapacağımız 32. Olağan Genel Kurul öncesi dönemin son Genel Üye Toplantısını 20 Şubat 2022 Pazar günü Zoom üzerinden gerçekleştirdik.

Pandeminin getirdiği koşulları dikkate almamız yanında ülke genelinde mümkün olduğunca fazla üyemizin katılımını sağlamak amacıyla on line toplantıyı tercih ettik. Gerçekten de yoğun bir katılımın olduğu toplantı Oda Başkanımızın açış konuşması ile başladı.

TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 15.Olağan Genel Kurulu 12 Şubat 2022 tarihlerinde Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (Gülsuyu Mah. Nar Sok. E5 Yanyol Üzeri Maltepe / İstanbul) Seçimler ise 13 Şubat 2022 tarihinde İstanbul Şube binamızda (Barbaros Mah. Yavuz Selim Cad. No:4 Ataşehir- İstanbul) çoğunluk aranmaksızın gerçekleştirildi.

Gündem okunduktan sonra ilk madde olan Açılış ile Genel Kurul saat 09:30’da başladı. Verilen önerge doğrultusunda Divan Kurulu Başkanı olarak üyemiz Sayın Mustafa Önder YÜCEL daha sonrasında Divan Başkan Yardımcısı Sayın Serhat EKMEKÇİ, yazman üyeler olarak ise Sayın Elif AKIN ve Sayın Ceren ÇALIŞKAN oy birliği ile seçildi.

Alt Kategoriler

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Hatay Sok No: 10/9 Kızılay 06420 ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği