Ekolojik kriz dünyanın dört bir yanında yangınlar, seller ve fırtınalarla kendini gösterirken Akbelen, sadece kendisi için değil, doğa ve insanlık için de direniyor. Köylülerin son ağaç kalana kadar mücadeleyi sürdüreceklerini ve ormanı yeniden yaşatacaklarını ilan eden direnişlerini selamlıyoruz. 

Limak Holding ve IC Holding iştiraki olan YK Enerji için şimdiden binlerce ağaç kesildi. Çoktan kapatılması gereken ve hukuksuzca işletilen kömürlü termik santral için daha binlercesi kesilecek. Muğla’nın tarım alanları, ormanları, havası, suyu kirletilmeye devam ediliyor.

Ekoloji mücadelesinin kalbi Akbelen’de atıyor. İkizköy halkı ve ekoloji mücadelesi verenler iki yıldır ağaçlarını korumak için alanda nöbet tutuyor.

Ağaç katliamı nöbet alanına giderek yaklaşırken kolluğun acımasızca müdahalelerine rağmen mücadele kararlılıkla sürdürülüyor.  

Akbelen’de yaşananlar bir kez daha sorunun sadece birkaç ağaca sahip çıkmak olmadığını, yaşam alanlarına ve yaşama, geleceğe sahip çıkmak olduğunu; bunun için de egemenlere karşı mücadelenin kaçınılmaz olduğunu gösteriyor.

Akbelen hepimiz için direniyor.

TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası olarak Bergama’dan Cerattepe’ye, Sinop’tan Gezi’ye yıllardır yürütülen ekoloji mücadelesinde olduğumuz gibi Akbelen’in de yanındayız.

TMMOB METALURJİ VE MALZEME

MÜHENDİSLERİ ODASI

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Hatay Sok No: 10/9 Kızılay 06420 ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği