IMF-Dünya Bankası guvernörler toplantıları devam ederken, DİSK, KESK, TMMOB ve TTB tarafından Taksim'de düzenlenen ve binlerce kişinin katıldığı protesto eylemine güvenlik güçleri sert müdahalede bulundu. Yaklaşık 6 bin kişinin katıldığı eylemde, dört örgütün ortak açıklaması okunurken emniyet güçleri tarafından biber gazı ve tazyikli su ile müdahale edildi. Çok sayıda insan yaralandı, yüzlerce insan dövülerek gözaltına alındı.

Aynı anda toplantı salonunda konuşan başbakan ne kadar "demokrat" olduğunu gösterdi. Eylemcilerin protestosunu bile kullanarak "Sokağın Sesine Kulak Verin" diyerek takkiyeciliğini sürdürdü.

Emperyalizmin ve onun neo liberal politikaların uygulayıcısı olan IMF ve Dünya Bankası yetkilileri törenlerle karşılanırken emek ve meslek örgütlerinin kitlesel eylemine karşı hükümet, valilik ve emniyet güçlerinin anti demokratik vahşi saldırısını şiddetle kınıyoruz.

IMF ve Dünya Bankası heyetinin ülkemizi derhal terk etmesi ve gözaltına alınanların serbest bırakılmasını istiyoruz.

Cemalettin Küçük
TMMOB Metalurji Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu Başkanı

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Kültür Mahallesi, Çaldıran Sokak Nida Apt. NO: 14 / 13 Kızılay
Çankaya ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği