Dün gece Gazze'ye insani yardım malzemesi götüren gemilere yapılan saldırı ve abluka kabul edilemez.

Filistin ablukasına karşı, hangi koşulda olursa olsun yapılan, her türlü yardımın yolunun açılması gerekirken, tüm Ortadoğu'yu gerilime sürükleyecek, bir saldırının hiçbir savunması olamaz.

İnsanlık dışı bu saldırıyı kınıyoruz. Bu saldırının provakasyon olduğunu görüyoruz. Bütün Ortadoğu halklarının üzerinde estirilen emperyalist oyunları bozacak çabalarımızdan vazgeçmeyeceğiz.

Daha öncede AKP hükümetini, İsrail konusunda uyardığımız gibi, İsrail'in emperyalist saldırgan ve yayılmacı anlayışı önü "one minute" diyerek değil, yapılan silah anlaşmalarına son verilerek, İsrail'in Ortadoğu provakasyonu konusundaki siyasetine karşı çıkılarak kesilebilir.

Ülkemizde bulunan, İsrail'lilere, Türkiye yurttaşı Musevilere ve diğer yabancı ülke vatandaşlarına yapılması olası, saldırılar konusunda da acil önlemler alınmalıdır.

Cemalettin KÜÇÜK
TMMOB Metalurji Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu Başkanı

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Kültür Mahallesi, Çaldıran Sokak Nida Apt. NO: 14 / 13 Kızılay
Çankaya ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği