Bir yıl önce bugün ülkemizin makus talihi haline gelen darbelerden birini daha yaşadık.

Diğerlerinden çok daha kanlı bir darbe girişiminden sonra;

Binlerce alt düzey memur, polis, asker, akademisyen, gazeteci ve politikacılar tutuklanırken; “darbe girişiminin siyasi ayağı yok” denilerek gerçek sorumlular ortaya çıkartılamadı.

Darbecilerle mücadele adına ilan edilen OHAL olağan hale getirilerek özgürlükleri ve demokratik hakları yok etmek için kullanıldı.

En yetkili ağızlardan OHAL sayesinde grevlerin engellendiği ve iş dünyasının “istikrara” kavuştuğu ilan edildi.

Bir yıl önce kanlı darbe girişiminin ardından; darbelere de, darbelerin doğal sonucu diktatörlüklere de karşı olduğumuzu açıklamıştık.

Bir kez daha; her türlü darbenin ve darbe girişiminin doğal sonucunun emekçilerin ve halkın demokratik haklarını gaspedilmesi olduğunu gördük.

TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası olarak bir kez daha her türlü darbeye, darbe girişimine, baskı ve zulme, demokratik hakların gaspedilmesine karşı olduğumuzu; darbeleri ve darbe girişimlerini önlemenin yegane yolunun özgür, demokratik ve bağımsız bir Türkiye’de mümkün olduğunu kamuoyuna açıklarız.

TMMOB
METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLERİ ODASI

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Kültür Mahallesi, Çaldıran Sokak Nida Apt. NO: 14 / 13 Kızılay
Çankaya ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği