Kadına yönelik şiddet hayatın her alanında artmaktadır. Ne yazık ki iktidarın yıllardır gerici söylemleriyle birlikte ürettiği politikalarının bedelini kadınlar yaşamlarıyla ödemektedir. Bugün yapılması gereken İstanbul Sözleşmesi gibi kadınların yaşamını savunan, şiddeti; evde, iş yerinde, kamusal alanlarda kısaca her yerde önlemeye yaran politikaları acil bir şekilde hayata geçirmektir.

Maden Mühendisleri Odası İstanbul şube üyesi Canan Tosun patronu tarafından darp edilerek şiddete uğramıştır. İktidarın kadına yönelik şiddetin önünü açan hukuk anlayışının sonuçlarını hayatın her alanında yaşıyoruz, bu anlayışı reddediyoruz. Canan Tosun saldırının faili işveren Fatih Uygun suç duyurusunda bulunmuş, ancak şiddeti gerçekleştiren  bu kişi serbest bırakılmıştır.

TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası olarak Maden mühendisi meslektaşımız Canan Tosun'un yanındayız, sonuna kadar dayanışma içinde olacağız. Şiddet uygulayanlara yönelik cezasızlık uygulamasının son bulmasını talep ediyoruz.

TMMOB
METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLERİ ODASI
YÖNETİM KURULU

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Hatay Sok No: 10/9 Kızılay 06420 ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği