TMMOB ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı aleyhine açtığı maddi ve manevi tazminat davasının ikinci duruşmasına katılmayan Koza Altın İşletmeleri A.Ş. davaya devam edilmesi için başvuruda bulundu. Davanın üçüncü duruşması 10 Eylül 2009 tarihinde görülecek.

TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı imzasıyla 24 Şubat 2009 tarihinde yapılan "Bergama-Ovacık Altın Madeni İşletmesinin Ayrıcalığına Son Verilmelidir" başlıklı yazılı basın açıklaması nedeniyle, Koza Altın İşletmeleri A.Ş. tarafından TMMOB ve Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı aleyhine maddi ve manevi tazminat davası açılmıştı. İlk duruşması 7 Mayıs 2009 tarihinde görülen davanın 7 Temmuz 2009 tarihinde gerçekleştirilen ikinci duruşmasına ise davacı taraf katılmamıştı. Bunun üzerine dava müracaata kalmıştı.

Koza Altın İşletmeleri A.Ş‘nin başvuruda bulunarak, davanın devamını istemesi üzerine İstanbul 4. Asliye Mahkemesi 3. duruşma için 10 Eylül 2009 tarihine gün verdi.

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Kültür Mahallesi, Çaldıran Sokak Nida Apt. NO: 14 / 13 Kızılay
Çankaya ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği