2008 küresel krizi tüm dünyada ve Türkiye’de ekonomik, sosyal ve toplumsal sorunlar yaratarak büyüyor.

İktidar, inşallah krizden etkilemeyeceğiz söyleminin ardından sürekli ağız değiştirmektedir. Dünyada her ülke krizden etkilenecek, kriz bize teğet geçecek demiş ve sonunda krizin psikolojik olduğunda karar kılmıştır.

Oysa kriz bir işsizlik krizine dönüşüyor. Çalışanların mesai ücretlerinin ödenmemesi, iş güvenliği standartlarının ihlal edilmesi, ücretli tatil izninin ihlali, yarım ücretli çalıştırma gibi uygulamalar kural haline dönüşüyor. Bununla yetinmeyen sermaye ve iktidar krizden çıkış yollarından birinin de teknik elemanların ve işçilerin işten çıkarılması olarak görüyor.

Biz teknik elemanlar, çalıştığımız işyerlerinde başımıza bu tür olayların gelebileceğini düşünmeden çalıştığımızdan konunun hukuki yanına oldukça uzağızdır. Bu düşünceden hareketle Odamız, kriz bahane edilerek işten çıkarılan üyelerimize hukuki bilgilendirme desteği vermek amacıyla bir çalışma başlatmıştır.

Oda avukatımız tarafından işten çıkarılan ve Odamıza başvuran üyelere hukuki süreç hakkında bilgilendirme desteği verilecektir.

Başvurular Odamızın www.metalurji.org.tr adresine, Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine ve yazılı olarak Odamız adresine yapılabilir.

İşten çıkarılma sonrası hukuki başvuru sürecinin çok kısa olması nedeniyle üyelerimizin Odamıza en kısa zamanda başvurmaları gerekmektedir.

TMMOB METALURJİ MÜHENDİSLERİ ODASI
YÖNETİM KURULU

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Hatay Sok No: 10/9 Kızılay 06420 ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği