4. Alüminyum Sempozyumu, 15-16 Ekim 2009 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi, Yeşilköy-İstanbul'da Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi ve TMMOB Metalurji Mühendisleri Odası işbirliği ile düzenlenecektir.

Hannover-Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından; ALUEXPO Alüminyum Teknolojileri Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı, 4. Alüminyum Sempozyumu ile eş zamanlı olarak düzenlenecektir.

4. Alüminyum Sempozyumunu alüminyum üretim teknolojileri ve her boyutuyla alüminyum sektörünü akademik dünya ile aynı platformda bir araya getirmeyi istemektedir.

Sektörü ekonomik, teknolojik ve bilimsel alanlarda irdelemeyi, yeni gelişmeler hakkında bilgilenmeyi, Türkiye'nin alüminyum dünyasındaki yeri ve geleceği için bir vizyon oluşturmayı amaçlamaktadır.

Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi, TMMOB Metalurji Mühendisleri Odası ve Hannover-Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından eş zamanlı olarak yapılan sempozyum ve fuar ile alüminyum sektörünün en büyük birlikteliği bir araya gelmiştir. Bu birliktelik tüm katılımcıların beklentilerini karşılayacağı bir organizasyon olacaktır. Bu birlikteliğin önümüzdeki yıllarda alüminyum sektörünün gelişmesine büyük katkılar sağlayacağı beklenmektedir.

4. Alüminyum Sempozyumu'nda; Yüzey İşlemleri, Geri Kazanım, Alüminyum Sektöründe Ar-Ge ve Toplam Kalite, Ekstrüzyon, Alüminyum Kullanım Alanları, Alüminyum Pazarı ve Ticareti, Alüminyum ve Alaşımlarının Kaynağı, Plastik Şekillendirme Prosesleri, Isıl İşlem ve Alüminyum Döküm Teknolojileri başlıklarında toplam 14 oturumda 50 bildiri sunulacaktır.

Sempozyum programnıı www.metalurji.org.tr/aluminyum4 adresinden öğrenebilirsiniz.

4. Alüminyum Sempozyumu'na; Prof.Dr. Kemal Nişancıoğlu (Norwegian University of Science and Technology-Norway), Dr. Mustafa Koçak (Gedik Holding-Türkiye) ve Frank Munk (Aluminium Anodizers Council&MUNK GmbH) davetli konuşmacı olarak katılacaktır.

Alüminyum sektörünün bu büyük buluşmasına tüm üyelerimiz bekliyoruz.

Saygılarımızla,

TMMOB Metalurji Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Kültür Mahallesi, Çaldıran Sokak Nida Apt. NO: 14 / 13 Kızılay
Çankaya ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği