TMMOB Metalurji Mühendisleri Odası tarafından 3.Endüstriyel Fırınlar ve Refrakter Sempozyumu ve Sergisi 29-30 Nisan 2010 tarihlerinde Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü'nde gerçekleştirilecektir.

Metalurji Sektörünün temel yapı taşlarından olan endüstriyel fırınlar ve refrakterler, üretim miktarı, kalite ve maliyet üzerinde son derece belirgin işleve sahiptir.

Sempozyumda bu sektörde faaliyet gösteren üreticiler, pazarlamacılar, kullanıcılar ve araştırmacıların bir araya gelerek bilgi ve deneyimlerini paylaşmaları, sektör ile ilgili uygulamaları, yenilikleri, sorunları ve çözümleri tartışmaları amacıyla bir platform oluşturulması amaçlanmaktadır.

İki günlük etkinlik süresince, sempozyum bildirilerinin sunulacağı mekanda açık tutulacak sergi alanında; sektör firmaları ürün ve hizmetlerini tanıtma olanağı bulacaklardır.

Sempozyumda, endüstriyel fırınlar ve refrakter malzemeler alanlarında, enerji verimliliği ve işletme şartlarının refraktere etkisi ana tema olarak işlenecektir.

Sempozyum açılış bildiri Yalım Erez tarafından sunulacaktır. Sempozyum'da Necdet Utkanlar, Levent Pekuysal, Necdet Öz, Reşat Özbaşı, Sezai Birişçi'nin yanı sıra Siemens VAI, RHI - İlk-San Refrakter, Forni ve Vesuvius TK Refrakter Sanayi firmalarından yurtdışından gelen konuklarımız çağrılı bildirilerini sunacaklardır.

Sempozyum'da çağrılı bildirilerin yanı sıra ülkemizin önde gelen refrakter, fırın üreticisi, döküm firmaları ve üniversitelerin bu konuda çalışan değerli akademisyenleri, bilgi ve deneyimlerinin sempozyum katılımcıları ile paylaşacaklardır.

Sempozyum programı ektedir.

3.Endüstriyel Fırınlar ve Refrakter Sempozyumu'na tüm üyelerimiz bekliyoruz.

Saygılarımızla,

TMMOB METALURJİ MÜHENDİSLERİ ODASI
YÖNETİM KURULU

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Hatay Sok No: 10/9 Kızılay 06420 ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği