AKP HÜKÜMETİNİ ÜLKEMİZDE NÜKLEER SANTRAL KURMA ISRARINDAN VAZGEÇMEYE ÇAĞIRIYORUZ.

Japonya’da yaşanan nükleer santral faciasının ardından tüm dünya, nükleer enerjinin ne kadar riskli ve tehlikeli olduğunu bir kez daha gördü. Birçok ülke bu kazadan dersler çıkarıp nükleer enerji programlarını iptal etti. Hükümetin Mersin ve Sinop'ta nükleer santral kurma konusundaki ısrarı ise hiçbir bilimsel ve teknik gerekçeye dayanmamasına rağmen hâlâ sürüyor.

Türkiye'de elektrik üretimi için planlanan nükleer santrallar tehlikeli, pahalı ve dışa bağımlılığımızı arttıran yanlış bir tercihtir.

Enerji üretiminde çevre dostu, yenilenebilir enerji kaynaklarının öne çıkarıldığı, enerjinin etkin ve verimli kullanıldığı bir Türkiye’de yaşamak istiyoruz. Bu kaynakların ve enerji verimliliğinin ihtiyacımızı karşılamaya yeteceğini biliyoruz. Doğayı ve çocuklarımızın geleceğini savunmak için tüm halkımızı 24 Nisan 2011 Pazar günü saat 14:00'de, İstanbul Kadıköy'deki iskele meydanında yapılacak mitinge davet ediyoruz.

Toplanma yeri: Tepe Nautilus önü, saat: 13:00

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Hatay Sok No: 10/9 Kızılay 06420 ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği