16.Uluslararası Metalurji ve Malzeme Kongresi, 13-15 Eylül 2012 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Beylikdüzü / İstanbul'da, TMMOB Metalurji Mühendisleri Odası tarafından düzenlenecektir.

1975 yılından bu yana gerçekleştirilen kongremiz, sürekli gelişme göstererek tüm sektörü kucaklayan ve bu alanda ülkemizde yapılan en kapsamlı etkinliktir.

Bu etkinlik sayesinde, katılımcılar, mesleğimizle ilgili dünyadaki gelişmelerden, üniversiteler ve diğer kuruluşlarda yapılan araştırmalardan, teknolojik ilerlemelerden, yeni ürünler ve tasarımlardan haberdar olmaktadır.Bu kongre ile eş zamanlı olarak;

Hannover-Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından;

 • ANKIROS 2012-11.Uluslararası Demir-Çelik ve Döküm Tek., Makina ve Ürünleri İht. Fuarı,
 • ANNOFER 2012-10.Uluslararası Demirdışı Metaller Tekn., Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı,
 • TURKCAST 2012-5.Döküm Ürünleri İhtisas Fuarı ve

Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği tarafından;

 • 6.Uluslararası Ankiros Döküm Kongresi, düzenlenecektir.

TMMOB Metalurji Mühendisleri Odası, Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği ve Hannover-Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından eş zamanlı olarak yapılan kongreler ve fuarlar ile metalurji sektörünün en büyük birlikteliği bir araya gelmiştir. Sektörün uzun zamandır beklediği bu birliktelik tüm katılımcıların beklentilerini karşılayacağı bir organizasyon olacaktır.

16.Uluslararası Metalurji ve Malzeme Kongresi'nde yurt içinden ve yurt dışında 23 ülkeden toplam 220 bildiri sunulacaktır.

IMMC 2012 kongresine; Almanya, ABD, Avustralya, Cezayir, Çin, Ermenistan, Fransa, Hindistan, İngiltere, İran, İspanya, İsveç, İtalya, Japonya, Kore, Kosova, Mısır, Norveç, Romanya, Rusya, Sırbistan, Suudi Arabistan'dan gelmiştir.

Geri Kazanım ve Çevre, Biyomalzemeler, Enerji Malzemeleri, Kompozit Malzemeler, Nanomalzemeler, Metaldışı Malzemeler, Plastik Şekillendirme, Toz Metalurjisi, Demir Çelik Metalurjisi, Demir Dışı Metaller Metalurjisi, Döküm, Toz Üretim Teknolojileri, Isıl İşlem, Yüzey Modifikasyonu, Eğitim konu başlıklarında toplam 30 oturum gerçekleştirilecektir.

13.Uluslararası Metalurji ve Malzeme Kongresi'nde verilmeye başlanan Genç Araştırmacı Ödülü bu kongre'de de verilecektir. Kongreye sözlü yada poster olarak bildiri sunan ve bu bildirinin posterini hazırlayan lisans öğrencileri, yüksek lisans, doktora çalışmalarına devam eden mühendisler veya 35 yaş altı mühendislerden 3 kişiye oylama sonucunda eş değer ödül verilecektir.

Bu kongremizde 14-15 Eylül 2012 tarihlerinde alanlarında uzmanlaşmış değerli akademisyenlerimizin katılımları ile "Öğrenci Oturumları" düzenlenecektir.

Yapılacak oturumlar ile tüm üniversitelerden gelecek olan metalurji, malzeme ve seramik mühendisliği öğrencileri ortak bir salonda; alanlarında uzman akademisyenlerimizin bilgilerinden yararlanma fırsatı bulacaklardır.

Öğrenci Oturumlarında; Prof.Dr. Şakir Bor, Prof.Dr. Ali Fuat Çakır, Prof.Dr. İsmail Duman, Prof. Dr. Naci Sevinç, Prof.Dr. Ahmet Topuz ve Prof.Dr. Erman Tulgar bilgi ve deneyimlerini öğrenciler ile paylaşacaklardır.

16.Uluslararası Metalurji ve Malzeme Kongresi'ne;

 • İlhan A. Aksay, Princeton University, USA
 • Gehan Amaratunga, Cambridge University, England
 • Khalil Amine, Argonne National Laboratories, USA
 • Joachim Bill, University of Stuttgart, Germany
 • Ali Erdemir, Argonne National Laboratories, USA
 • Levent Eryılmaz, Argonne National Laboratories, USA
 • Yutaka Kagawa, The University of Tokyo, Japan
 • Sanin Vladimir Nikolaevich, Russian Academy of Science, Russian
 • Besim Ben Nissan, University of Technology Sydney, Australia

davetli konuşmacı olarak katılacaklardır.

Kongre detaylı programına www.metalurji.org.tr/IMMC2012 adresinden ulaşabilirsiniz.

Tüm sektörümüzü 16.Uluslararası Metalurji ve Malzeme Kongresi'ne davet ediyoruz.

Saygılarımızla,

TMMOB METALURJİ MÜHENDİSLERİ ODASI
YÖNETİM KURULU

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Kültür Mahallesi, Çaldıran Sokak Nida Apt. NO: 14 / 13 Kızılay
Çankaya ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği