Sayın Meslektaşlarımıza,

TMMOB Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisleri'nin yapımı hızla devam ediyor. Her türlü sosyal olanağın sağlandığı, 322 öğrenci kapasiteli yurt binası ve sosyal tesislerin açılışının Sevgili Başkanımız Teoman Öztürk'ün ölüm yıldönümü olan 11 Temmuz 2013 tarihinde hep birlikte gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Geleceğin mühendis, mimar ve şehir plancılarının özgür ve demokratik bir ortamda yetişmesini sağlamaya yönelik bu çabaya maddi anlamda destek sağlamak için bir bağış kampanyası açılmıştır.

Tüm meslektaşlarımızı bu kampanyaya destek olmaya çağırıyoruz.

TMMOB bünyesinde başlatılan bağış kampanyasına ilişkin TMMOB Başkanı'nın açıklaması ve banka hesapları aşağıdadır.

TMMOB METALURJİ MÜHENDİSLERİ ODASI
YÖNETİM KURULU


TMMOB Yönetim Kurulu kararıyla, TMMOB Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisleri için bir bağış kampanyası başlatılıyor. TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Soğancı, 2 Nisan 2013 tarihinde konuya ilişkin bir mesaj yayımladı.

"TMMOB ÖĞRENCİ EVİ VE SOSYAL TESİSLERİ" BAĞIŞ KAMPANYASI ÜZERİNE TMMOB ÖRGÜTLÜLÜĞÜNE

Sevgili Arkadaşlar,

TMMOB‘nin 41. ve 42. Genel Kurullarında kararı alınan ve son yıllardaki en önemli projelerimizden biri olan Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisleri‘nin inşaatı hızla ilerliyor. Binamızın açılışını Sevgili Başkanımız Teoman Öztürk‘ün ölüm yıldönümü olan 11 Temmuz 2013 tarihinde hep birlikte gerçekleştireceğiz.

Öğrenci Evi ve Sosyal Tesislerimizin inşaatı bugüne kadar odalarımızın katkıları ve arkadaşlarımızın yoğun çabaları ile yürüdü.

Sevgili Arkadaşlar,

Şimdi gelinen bu günde öğrenci evimizin hepimizin, hepinizin maddi desteğine ihtiyacı var.

TMMOB Yönetim Kurulumuz 30 Mart 2013 tarihli toplantısında; "TMMOB Öğrenci Evi ve Sosyal Tesislerinin yapım işlerinde kullanılmak üzere bütün Odalarımızın üyelerini ve Oda dostlarını kapsayacak şekilde bir bağış kampanyası başlatılması, kampanyanın 31 Ağustos 2013 tarihine kadar sürdürülmesi" kararı aldı.

TMMOB Öğrenci Evi ve Sosyal Tesisi yapımına kullanılacak olan bağışlarımız TMMOB tarafından açılan hesaba yatırılacak. Bağış kampanyamız için gerekli duyurular ve girişimler Odalarımız tarafından yürütülecek, bağış yapan kişilerin ve kurumların isimleri TMMOB Öğrenci Evi ve Sosyal Tesislerine konulacak.

Sevgili Arkadaşlar,

Bu çerçevede, başlatılan bağış kampanyamıza hepimizin, TMMOB, oda ve şube yönetim kurulu üyelerinin, TMMOB ve odaların onur ve denetleme kurulu üyelerinin, oda ve TMMOB Genel Kurul delegelerinin, örgütlü üyelerimizin coşkuyla katılacağına, çevrelerine bu kampanyayı anlatacağına ve katılım yönünde çağrıda bulunacağına çok inanıyorum.

Çünkü "Gençlik geleceğimizdir" sözünden hareketle, aydınlık yürekli aydınlık beyinli mühendis, mimar, şehir plancısı adayı arkadaşlarımızın en iyi şekilde yetişebilmesi için, aydınlık yarınlarımız için Öğrenci Evimizin önemini hepimiz çok iyi biliyoruz.

Büyük Usta Nazım‘ın da söylediği gibi;

Türkü söyler gibi yapılmıyor yapı
bu iş biraz zor.
Zor ama yapı yükseliyor, yükseliyor.

Birlikte hayalini kurduğumuz Öğrenci Evimiz için birer tuğlayı da hepimiz ayrı ayrı koyarak, bu yapıyı hep birlikte yükselteceğiz, bitireceğiz.

Mehmet Soğancı
TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı

Bağışların yatırılacağı TMMOB Hesabı:

Türkiye İş Bankası Yenişehir Şubesi 5914161
IBAN NO: TR110006400000142185914161

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Hatay Sok No: 10/9 Kızılay 06420 ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği