6.Alüminyum Sempozyumu, 03-04 Ekim 2013 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi, Yeşilköy-İstanbul'da Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi ve TMMOB Metalurji Mühendisleri Odası işbirliği ile düzenlenecektir.

Hannover-Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından; ALUEXPO 2013 "3.Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı", 6.Alüminyum Sempozyumu ile eş zamanlı olarak düzenlenecektir.

6.Alüminyum Sempozyumu alüminyum üretim teknolojileri ve her boyutuyla alüminyum sektörünü akademik dünya ile aynı platformda bir araya getirmeyi istemektedir.

Sektörü ekonomik, teknolojik ve bilimsel alanlarda irdelemeyi, yeni gelişmeler hakkında bilgilendirmeyi, Türkiye'nin alüminyum dünyasındaki yeri ve geleceği için bir vizyon oluşturmayı amaçlamaktadır.

Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi, TMMOB Metalurji Mühendisleri Odası ve Hannover-Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından eş zamanlı olarak yapılan sempozyum ve fuar ile alüminyum sektörünün en büyük birlikteliği bir araya gelmiştir. Bu birliktelik tüm katılımcıların beklentilerini karşılayacağı bir organizasyon olacaktır. Alüminyum sektörünün gelişmesine büyük katkılar sağlamaktadır.

6.Alüminyum Sempozyumu'nda; Açılış Oturumu, Alüminyum ve Alüminyum Alaşımlarının Kullanım Alanları, Geri Dönüşüm ve Sürdürülebilirlik, Alüminyum Pazarı ve Ticareti, Plastik Şekillendirme Prosesleri, Yüzey İşlemleri, Isıl İşlem, Ekstrüzyon, Alüminyum Döküm Teknolojileri, Alüminyum Malzemeler ve Alüminyum ve Alaşımlarının Kaynağı başlıklarında toplam 14 oturumda 45 sözlü ve 7 poster bildiri olmak üzere toplam 52 bildiri sunulacaktır.

6.Alüminyum Sempozyumu'na; Henk van der Laan (KBM Affilips B.V.), Gerhard Anger (CTO Montana Tech Components), Sandro Starita (European Aluminium Association AISBL) ve Murat Kader (İki Design Group) davetli konuşmacı olarak katılacaktır.

6.Alüminyum Sempozyumu Programı ve Sempozyum Kayıt Formu ektedir.

Tüm meslektaşlarımızı alüminyum sektörünün bu büyük buluşmasına davet ediyoruz.

Saygılarımızla,

TMMOB Metalurji Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Hatay Sok No: 10/9 Kızılay 06420 ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği