7.Alüminyum Sempozyumu, 08-09 Ekim 2015 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi, Yeşilköy-İstanbul’da Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi ve TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası işbirliği ile düzenlenecektir.

Hannover-Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından; ALUEXPO 2015 “4.Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı”, 7.Alüminyum Sempozyumu ile eş zamanlı olarak düzenlenecektir.

7.Alüminyum Sempozyumu alüminyum üretim teknolojileri ve her boyutuyla alüminyum sektörünü akademik dünya ile aynı platformda bir araya getirmeyi istemektedir.

Sektörü ekonomik, teknolojik ve bilimsel alanlarda irdelemeyi, yeni gelişmeler hakkında bilgilendirmeyi, Türkiye’nin alüminyum dünyasındaki yeri ve geleceği için bir vizyon oluşturmayı amaçlamaktadır.

Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi, TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası ve Hannover-Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından eş zamanlı olarak yapılan sempozyum ve fuar ile alüminyum sektörünün en büyük birlikteliği bir araya gelmiştir. Bu birliktelik tüm katılımcıların beklentilerini karşılayacağı bir organizasyon olacaktır. Alüminyum sektörünün gelişmesine büyük katkılar sağlamaktadır.

7.Alüminyum Sempozyumu’ndaki Oturum Başlıklarımız ve genel sempozyum programız aşağıdadır.

  • Sempozyum’da toplam 14 oturumda 49 sözlü ve 29 poster bildiri olmak üzere toplam 78 bildiri sunulacaktır.
  • 7.Alüminyum Sempozyumu’na; Kerem Aklin (İstanbul Medipol Üniversitesi) ve Mustafa Sezer (Arçelik A.Ş.) davetli konuşmacı olarak katılacaktır.
  • Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği tarafından hazırlanan “Alüminyum Sektör Değerlendirme” raporu açılış bildiri olarak sunulacaktır.
  • 7.Alüminyum Sempozyumu’na: Ana Sponsor olarak Asaş Alüminyum, Assan Alüminyum ve SMS Group, sponsor olarak da Çuhadaroğlu Alüminyum, Glencore, İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği, Jotun Boya ve Şahinler Metal destek vermektedir.
  • 7.Alüminyum Sempozyumunun detaylı programına ve sempozyum kayıt formuna www.metalurji.org.tr/alus adresinden ulaşabilirsiniz.

Tüm meslektaşlarımızı alüminyum sektörünün bu büyük buluşmasına davet ediyoruz.

TMMOB METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLERİ ODASI YÖNETİM KURULU

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Kültür Mahallesi, Çaldıran Sokak Nida Apt. NO: 14 / 13 Kızılay
Çankaya ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği