13. Uluslararası Metalurji ve Malzeme Kongresi, 9-11 Kasım 2006 tarihinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi - İSTANBUL’da düzenlenecektir.

TMMOB Metalurji Mühendisleri Odası tarafından, 13.Uluslararası Metalurji ve Malzeme Kongresi, Hannover-Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından, ANKIROS 2006–8.Uluslararası Demir-Çelik ve Döküm Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı, ANNOFER 2006–7.Uluslararası Demirdışı Metaller Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı, TÜRKCAST 2006–2.Döküm Ürünleri İhtisas Fuarı ve Türkiye Döküm Sanayicileri Derneği tarafından da 3.Uluslararası Ankiros Döküm Kongresi aynı mekanda ve aynı tarihlerde birlikte yapılacaktır.

1975 yılından bu yana gerçekleştirilen kongremiz sürekli gelişme göstererek tüm sektörü kucaklayan ve bu alanda ülkemizde yapılan en kapsamlı etkinliktir.

Kongremizde, mesleğimizle ilgili, dünyadaki gelişmeleri, üniversiteler ve diğer kuruluşlarda yapılan araştırmaları, teknolojik gelişmeleri, yeni ürünleri ve tasarımları, katılımcılarla paylaşma fırsatı bulunacaktır.

Teknik oturumlarda, uzmanlar tarafından sunulacak çağrılı bildirilere de yer verilecektir. Bildirilerin yanı sıra, önemli ve güncel konularda paneller düzenlenecektir.

12.Uluslararası Metalurji ve Malzeme Kongresi’nde yurt içinden 200 yurt dışında 20 ülkeden 103 olmak üzere, toplam 303 bildiri sunulmuştur.

Tüm sektörümüzü kucaklayan Kongremize, 2006 yılında katılımın daha da artması beklenmektedir.

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Kültür Mahallesi, Çaldıran Sokak Nida Apt. NO: 14 / 13 Kızılay
Çankaya ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği