Uzunca bir süredir ülkemizde ve dünyada yaşanan olağan üstü koşullar yaşamın her alanında olduğu gibi Meslek Odası çalışmalarımızı da etkiledi.

Olağanüstü koşullara rağmen çalışmalarına artan bir tempo ile devam eden METEM Yürütme Kurulu'nun Kongre ve Sempozyum Yürütme Kurulları ve etkinlik paydaşları ile yaptığı değerlendirmeler sonucu etkinliklerimizin tarihlerini değiştirmek durumunda kaldık.

Bilindiği üzere pandemi nedeniyle 3-5 Haziran 2020 de İstanbul’da yapacağımız 4. Uluslararası Akdeniz Isıl İşlem ve Yüzey Mühendisliği Konferansı’nı daha sağlıklı bir ortamda yapabilmek için tarihini sonra belirlemek üzere 2021 yılına ertelemiştik.

Salgın sürecinin devam etmesi, uluslararası ulaşımda yaşanan kısıtlamalar 12-14 Kasım 2020’de yapılması planlanan 20. Uluslararası Metalurji ve Malzeme Kongresi’nin tarihini de daha katılımlı ve sağlıklı bir organizasyon yapılabilmesi için 10-12 Haziran 2021 olarak değiştirilmesini gerekli kıldı. Meslek alanımızda ve akademik çevrelerde önemle takip edilen Kongreye ilişkin çalışmalarımız aynı özenle devam ediyor.

Yine bu ay içinde, 24-25 Eylül 2020 de İskenderun’da gerçekleştirmeyi planladığımız ve ilk defa yapacağımız Uluslararası Hadde Sempozyumu’nun tarihini de daha sağlıklı bir etkinlik yapabilmek adına 20-21  Mayıs 2021 olarak değiştirdik.

Çalışmalarına aynı özen ve hassasiyetle devam eden başta METEM Yürütme Kurulumuz ve Kongre ve Sempozyum Yürütme Kurullarımıza teşekkür ediyoruz.

Tüm insanlık olarak en kısa zamanda sağlıklı ve mutlu bir çalışma ortamına kavuşmak dileğiyle.

TMMOB
METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLERİ ODASI

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Hatay Sok No: 10/9 Kızılay 06420 ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği