03 Temmuz 2022 Pazar akşamı, İskenderun Anemon Otel’ de yapılan etkinlik ile TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odasının; Gaziantep, Adana, Hatay, Osmaniye ve Mersin’i içeren Akdeniz Bölge Temsilciliği İskenderun merkezli olarak açıldı.

Özellikle Türkiye ihracatının lokomotiflerinden Demir-Çelik sektöründe yoğun olarak görev yapan Metalurji ve Malzeme Mühendisleri arasında; meslektaş dayanışmasını arttırmak, mesleği icra ederken yaşanan problemlere ortak akıl ile çözümler üretmek, ayrıca toplumda mesleğin bilinirliğini arttırmak gibi amaçlarla açılan Akdeniz Bölge temsilciliği açılış sürecine İskenderun İKK ve İskenderun’da ki diğer Meslek Odaları da destek verdi.

Yapılan etkinliğe, TMMOB MMMO Yönetim Kurulu Başkanı İrfan Türkkolu ve Yönetim Kurulu üyeleri, TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Utkan Güneş, TMMOB MMMO Akdeniz Bölge Temsilcileri Simay Şencil ve Musa Ataş ile birlikte bölgedeki işletmelerde görevlerini sürdüren ve emekli olmuş meslektaşlar katıldılar. Etkinlik kapsamında; İrfan Türkkolu, Utkan Güneş ve Simay Şencil birer konuşma yaptılar.

Uluslararası Hadde Sempozyumunun ikincisinin de İskenderun’da yapılacağının açıklandığı konuşmaların ardından, meslekte 25 yılını tamamlamış sektör duayenlerine hatıra plaketi takdim edildi ve toplu halde aile fotoğrafı çekildi.

Toplu halde çekilen hatıra fotoğrafı sonrasında katılımcılar kokteyl alanında birlikte vakit geçirerek birbirlerini tanıma ve sohbet etme şansı buldular. Gerek Oda Yönetiminin bölgede yapmayı planladığı etkinlikler gerekse de bölgedeki meslektaşların odaya ilgileri, talep ve önerileri; henüz temelleri atılan bu birliktelik ile Bölge Temsilciliğinin bölgede mesleki ve sosyal anlamda ciddi bir güç olacağını gösteriyor.

   

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Kültür Mahallesi, Çaldıran Sokak Nida Apt. NO: 14 / 13 Kızılay
Çankaya ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği