Hükümete sınır ötesi operasyon yetkisi veren tezkerenin TBMM`den geçmesi sonrası Ankara, İstanbul ve İzmir’de düzenlenen eylemlerde binlerce kişi “savaşa hayır” dedi.

Çağrıcıları arasında TMMOB İl Koordinasyon Kurullarının da bulunduğu eylemler Ankara‘da YKM önünde, İstanbul‘da Taksim‘de, İzmir‘de Konak‘ta gerçekleştirildi.

İstanbul‘da Taksim‘de buluşan binlerce kişi "Çıktı Tezkere Meclis gitsin askere", "Katil ABD İşbirlikçi AKP" sloganlarıyla Galatasaray Lisesi önüne yürüyerek burada bir basın açıklaması yaptı.

Ankara‘da YKM önünde toplanan kitlenin önü Güvenpark‘da polis ve TOMA araçları ile kesildi. Barikata kadar yürüyen kitle uzun bir süre burada bekleyişini sürdürdü. Ancak polis barikatı kaldırmak yerine kitleye gaz bombası ile müdahale etti.

İzmir‘de de binlerce savaş karşıtı Konak‘ta Eski Sümerbank önünden AKP il binasına yürüdü.

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Hatay Sok No: 10/9 Kızılay 06420 ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği