TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası olarak 2019 yılının ilk Genel Üye Toplantısını, 19 Ocak Cumartesi Günü İstanbul Şubemizde gerçekleştirmiştik.

Meslek Odalarının varlık nedeni olan siz üyelerin talep, beklenti ve eleştirileri doğrultusunda yeni dönemde neler yapabileceğimizi biçimlendirmek amacıyla  2. Genel Üye Toplantımızı 02 Mart 2019 Cumartesi Günü TMMOB Makine Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nde gerçekleştirdik.

Genel Üye Toplantımızın ilk oturumunda komisyon üyelerimiz amaçlarının neler olduğunu ve önümüzdeki dönem içerisinde hangi etkinlikleri yapmayı planladıklarını anlattılar. Anlatımların yapıldığı sırada üyelerimizde gelen soruları yanıtlayarak hem interaktif hem de samimi bir ortam oluşturmuş olduk.

İkinci oturumda ise hem Metalurji ve Malzeme Mühendisi olarak hem de Oda olarak 31 Mart’ta yapılacak Yerel Seçimlerde beklentilerimizin neler olduğunu belirterek nasıl oy kullanacağımız hakkında fikir alışverişinde bulunduk. Günümüz Türkiye'sinde adil ve demokratik seçim mümkün müdür? Sorusuna olumlu yanıt verilememesine rağmen her seçime “bir umut” sarılanların her defasında kazandıkları zaferin çalınmış olduğu hissi ile yenilgiyi kabullendikleri saptaması yapıldı. Aldatılmışlık hissinin toplumda giderek büyüdüğü ve iktidarın en yetkili ağızdan "atı alan Üsküdar'ı geçti" diyerek seçim sonuçları üzerine her hangi bir araştırmayı kabul etmeyeceğini beyan ettiği; muhalefetin de  "adam kazandı" diyerek seçim sonuçlarını meşrulaştırmaya katkı da bulunduğu belirtildi.

Seçim sonuçlarının sektörümüzü ve ülkemizi nasıl etkileyebileceğini birbirimize aktarıp etkinliğimizi sonlandırdık.

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Hatay Sok No: 10/9 Kızılay 06420 ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği