EFRS’2019, 7.Uluslararası Demir Çelik Sempozyumu, 26-27 Eylül 2019 tarihlerinde Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi, İzmir’de sektörün büyük katılım ve desteği gerçekleştirildi.

Sempozyum; tüm dünyadan tadarikçiler, üreticiler ve son kullanıcılardan oluşan çelikçilere; verimlilik, kalite, kaynak kullanımı, maliyet, çalışan sağlığı, çevre, sürdürülebilirlik ve döngüsel ekonomi bağlamında çeliğin gerçek ve güncel dinamiğini tartışma fırsatı sağlandı.

7.Uluslararası Demir Çelik Sempozyumu; İzzet ULU’nun başkanlığında; Orhan ÖZKAN, Hasan ACAR, Tamer BIÇAKLI, Deniz ÇATAN, Hasan Hakkı ERDOĞAN, Sabri KILIÇ, M. Nedim SAVAŞ, Ayhan TUĞRUL, Ahmet İlhan TURAN, Murat UYSAL ve Bülent YILDIRIM’dan oluşan Sempozyum Yürütme Kurulu’nun büyük emek ve özverili çalışmaları ile tüm sektöründen büyük beğeni topladı.

METEM-TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu Başkanı Sayın Ata ÖZDEMİRLER tarafından yapılan konuşma ile başlayan etkinliğe, Sempozyum Yürütme Kurulu Başkanı Sayın İzzet ULU’nun açılış konuşması ile devam edildi.
Sempozyum kapsamında bir panel ve 9 oturumda 32 adet sözlü bildiri ve 49 adet poster bildiri olmak üzere toplam 81 adet bildiri sunuldu.

1 Ana, 7 Üretici Firma, 14 Platin ve 18 Gümüş Sponsor olmak üzere toplam 40 firma EFRS’2019 Sempozyumuna sponsor olarak katkı sağladı.

Sempozyum Stand alanımızda 54 firma ve kurum, ürün ve hizmetlerini katılımcılar ile paylaşma imkanı buldu.

Sempozyumumuza demir çelik sektörü yoğun bir ilgi ve katılım ile sağlamıştır. Etkinlik süresince 332 firmadan 1251 delege ve konuk ağırlandık.

“Çelikte Geleceği Konuşalım” başlıklı açılış panelinde Sayın İzzet ULU’nun (İzmir Demir Çelik) moderetörlüğünde; Martin FLEISCHER (Primetals Technologies), Ayhan TUĞRU (Cares) ve Dave KNIGHT (One Planet), bizlerle çelik sektöründeki gelecek persfektilerini paylaşmışlardır. Tüm katılımcıların ilgi ile izlediği panel büyük beğeni kazandı.

Gala Yemeği sırasında Sempozyum Yürütme Kurulumuza; TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Fırat SAPÇI ve METEM Yürütme Kurulu Başkanı Sayın Ata ÖZDEMİRLER tarafından birer teşekkür plaketi verildi.

Sempozyum kapsamında “Erdemir Çelik ve Yaşam” heykel sergisi Oyak Maden ve Metalurji Grubu’nun katkıları ile ziyaretçiler ile paylaşılmış ve büyük beğeni ile karşılandı.

Kapanış Kokteylinde sergi alanında stand açan firma ve kurumlara birer teşekkür plaketi verildi.

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Hatay Sok No: 10/9 Kızılay 06420 ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği