9.Uluslararası Alüminyum Sempozyumu, 10-11 Ekim 2019 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi, Yeşilköy-İstanbul’da TALSAD-Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi ve METEM-TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası Eğitim Merkezi işbirliği ile gerçekleşti.

Hannover-Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından; ALUEXPO 2019 “6.Alüminyum Teknolojileri, Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı”, 9.Uluslararası Alüminyum Sempozyumu ile eş zamanlı olarak düzenlendi.

9.Uluslararası Alüminyum Sempozyumu alüminyum üretim teknolojileri ve her boyutuyla alüminyum sektörünü akademik dünya ile aynı platformda bir araya getirdi.

TALSAD-Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği, TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi, METEM-TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası Eğitim Merkezi ve Hannover-Messe Ankiros Fuarcılık A.Ş. tarafından eş zamanlı olarak yapılan sempozyum ve fuar ile alüminyum sektörünün en büyük birlikteliği oluşmuş ve  Alüminyum sektörünün gelişmesine büyük katkılar sağlamaktadır.

Eş zamanlı olarak yapılan sempozyum ve fuar ortak bir açılış töreni ile başladı. Açılış konuşmalarında sonra sponsorlara birer teşekkür plaketi verildi.

Bu Sempozyumda; 3 Özel Oturum ve Döküm İşlemleri, Isıl İşlem ve Alaşımlandırma, Alüminyum Geri Dönüşümü ve Sürdürülebilirlik, Alüminyum ve Alaşımlarının Endüstriyel Uygulamaları, Yeni ve İleri Teknoloji Alüminyum Alaşımları, Alüminyum Pazarı, Fiyatlandırma ve Ticaret başlıklarında 10 oturum olmak üzere toplam toplam 13 oturumda 5 davetli, 40 sözlü ve 37 poster bildiri olmak üzere toplam 82 bildiri sunuldu.

Yine sempozyumun ikinci günü Sempozyum Poster Alanında yayınlayan poster bildiriler Sempozyum Poster İzleme Komitesi tarafından ziyaret edilmiştir. Poster sahipleri sunumları hakkında komiteyi bilgilendirmiş ve sorularını cevaplamışlardır.

Bu sempozyum’da yine gelecekte meslektaşlarımız olacak öğrencilerin oldukça fazla sayıda katılımı sağlanmıştır.

9.Uluslararası Alüminyum Sempozyumu sunulan bildirilerin kalitesi ve yüksek katılımcı oranı ile başarılı bir sempozyum olarak gerçekleşmiştir.

Sempozyum ile eş zamanlı yapılan ALUEXPO2019 “Alüminyum Teknolojileri Makina ve Ürünleri İhtisas Fuarı”, 9, 10 ve 11 no.lu hollerinde yüksek bir katılım ile gerçekleşmiştir. Bu yıl ALUEXPO 2019 fuarı 181’si Türkiye’den ve 216’sı yurtdışından olmak üzere toplam 397 katılımcıya ev sahipliği yapmtı. Başta alüminyum üreticileri, tedarikçileri olmak üzere katılımcılar arasında fuara destek veren, dernekler, odalar, üniversiteler, yerli ve yabancı sektörel yayınlar da yer almıştır. ALUEXPO 2019 Fuarını, 82 ülkeden 1.789 yabancı ve 10.058 yerli sektör profesyoneli tarafından ziyaret edildi.

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Kültür Mahallesi, Çaldıran Sokak Nida Apt. NO: 14 / 13 Kızılay
Çankaya ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği