22.09.2020 Salı akşamı saat 20:00-22:30 arasında  G.Y.K. (Genişletilmiş Yönetim Kurulları) toplantımızı on line olarak yaptık.

Salgın dönemi nedeniyle sanal ortama taşıdığımız bir çok etkinliğimizin yanı sıra Yönetim Kurulları asıl ve yedek üyelerinin katıldığı dokuzuncu GYK toplantımızı yaptık.

Oda Yönetim Kurulu Başkanımız A. İrfan Türkkolu ülkemiz ve bölgedeki gelişmelere yönelik değerlendirme yaptığı açış konuşmasında; Odaların Genel kurulları, yaklaşan TMMOB Genel Kurulu ve Odamıza ilişkin bilgilendirmelerde bulundu.

Devamında söz alan arkadaşlarımız, Erman Car, İrfan Akyol, Burcu Sarı, Gürkan Şimşek, Ferhat Yaşar, Hale Atabey, Yasin Öztürk, Özge Bingöl, Murat Can Ocaktan, Özgün Başkan Taştan ve Umur Berkan Çelik gündeme ilişkin görüşlerini ilettiler.

Pandemi döneminde sanal ortamın daha etkin kullanılması için gerekli girişimlerde bulunulması, Metalurji Genç Temsilciler Konseyi toplantısı, Genç Mühendisler toplantısı gibi periyodik toıplantıların on line devam ettirilmesi, Kongre ve Sempozyum iptalleri sonrasında çalışma programının yeniden revize edilmesi, 50. Yıl çalışmaları, Ajanda, Aidat ve üye kampanyası gibi konularda neler yapılabileceği üzerine verimli bir toplantı gerçekleştirildi.

İstanbul, İzmir şubeleri ve Bursa Temsilciliğinden bir arkadaşın konuşması sonrası toplantı bitirildi.

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Kültür Mahallesi, Çaldıran Sokak Nida Apt. NO: 14 / 13 Kızılay
Çankaya ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği