18.10.2020 Cumartesi sabahı saat 11:30’da başlayan Genç Mühendisler Toplantısını on line olarak gerçekleştirdik. Saat 16;00’a dek ara vermeksizin devam eden toplantı Metalurji genç kökenli yeni mezun olan, çalışan veya iş arayışı içinde olan arkadaşlarımızla birlikte gerçekleştirildi.

Oda Yönetim Kurulu Başkanı A. İrfan Türkkolu’nun açılış konuşmasıyla başlayan Açılış ve Tanışma oturumunda Dünyadaki ve ülkemizdeki gelişmelere Meslek Odamızın bakışı ve güncel olayların değerlendirilmesinin ardından İzel Kocabaş moderatörlüğünde katılımcılar kendilerini tanıttı.

İstanbul Şube Sekreteri Umur Berkan Çelik tarafından pandemi döneminde yapılan çalışmaları aktardığı ikinci oturumda Nurseli Kuyucuklu moderatörlüğünde katılımcılar tarafından çalışmalar değerlendirildi. Bu dönemde yapılan etkinliklerin ne kadar büyük bir emekle gerçekleştirildiği bilindiği ve katılımcılar için verimli geçtiğinin altı çizildi.

Üçüncü oturumda Merve Bayramoğlu moderatörlüğünde pandemi döneminde çalışan Genç Mühendis arkadaşlarımızın karşılaştığı problemler aktarıldı. Bu dönemde mezun olan arkadaşlarımızdan işe girenler iş bulma sürecindeki tecrübelerini aktardılar. Tecrübeli mühendisler arayan arkadaşlarımızın iş arayışında girmek istedikleri sektörlere yönelik önerilerini aktardılar.

Tüm bu değerlendirmeler ışığında dördüncü oturumda Genç Mühendislere yönelik ne gibi çalışmalar yapılabileceği konuşuldu ve Genç Mühendisler Komisyonu kuruldu. Bu komisyonla birlikte yeni dönem çalışmalarının planlanması kararlaştırıldı.

Sezgi Akyol Tataroğlu’nun modere ettiği beşinci oturumda gün boyu konuşulanlar kısaca toparlandıktan sonra katılımcılar tarafından toplantının değerlendirilmesi yapıldı. Genç mühendislerin meslek aşkı, meslektaş hakkı ve memleket sevdası bir kez daha vurgulandı. Bir sonraki toplantı tarihi belirlenerek toplantı sonlandırıldı.

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Kültür Mahallesi, Çaldıran Sokak Nida Apt. NO: 14 / 13 Kızılay
Çankaya ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği