Merkez, şube ve temsilcilik Yönetim Kurulları asıl ve yedek üyelerinin katıldığı onuncu G.Y.K (Genişletilmiş Yönetim Kurulları) toplantımızı 27.10.2020 Salı akşamı saat 20:00-22:30 arasında çevrimiçi olarak yaptık.

Oda Yönetim Kurulu Başkanımız A. İrfan Türkkolu’nun ülkemiz ve bölgemizdeki gelişmelere yönelik değerlendirmeleriyle başlattığı  toplantıda bir önceki G.Y.K Toplantısından bu yana gerçekleşen TMMOB Oda Başkanları Toplantısı, TMMOB Yönetim Kurulu Toplantısı, Metalurji Genç Temsilciler Kurulu, Genç Mühendisler Toplantısı, Merkez-Şube Denetlemeleri ile ilgili bilgi verildi. Özellikle pandemi döneminde meslektaşlarımızla iletişimimizde önemi artan sosyal medya hesaplarının daha etkin kullanımı hakkında yapılan planlamalar aktarıldı. Üyelerimiz ve meslektaşlarımızla etkileşimimizi artıracak bir diğer yapının var olan temsilcilik ve temsilcilermizle olan iletişimi arttırmak ve yeni temsilciliklerin oluşturulması gerekliliğiyle ilgili ortak kanıya varıldı.

Yönetim Kurullarında bulunan , Erman Car, İrfan Akyol, Turgay Aldı, Gürkan Şimşek, Alişan Yılmaz, Hale Atabey, Yasin Öztürk, Özge Bingöl, Hakan Karaca ve Umur Berkan Çelik gündeme ilişkin görüşlerini ilettiler.

50. Yıl çalışmaları, Ajanda, Aidat ve üye kampanyası gibi konularda neler yapılabileceği üzerine verimli bir toplantı gerçekleştirildi.

İstanbul, İzmir Şubeleri ve Bursa Temsilciliğinden bir arkadaşın konuşması sonrası toplantı bitirildi.

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Kültür Mahallesi, Çaldıran Sokak Nida Apt. NO: 14 / 13 Kızılay
Çankaya ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği