İstanbul Şubemizin hazırladığı “Metalurji ve Malzeme Mühendisliği El Çantası” projesi kapsamında planlanan etkinliklerin ilki olan Satış Mühendisliği söyleşisi yapıldı.

09 Mayıs 2021 Pazar günü saat 14:00 da başlayan ve öğrenci örgütlenmemiz Metalurji Genç üyesi öğrencilerin katıldığı söyleşiye ilgi ve katılım beklenenin üzerinde idi.

İstanbul Şube Yönetim Kurulu üyemiz İlkay Doğan Cengiz’in hem birikimini aktardığı hem de moderasyonunu yaptığı etkinlikte, Şube Başkanımız Turgay Aldı ve Şube Yönetim Kurulu üyelerimiz Hale Atabey ve Sezgi Akyol’un konuşmacı olduğu etkinlikte; kurumsal firmalarda satış mühendisliği ile aile şirketlerinde satış mühendisliği farkı, farklı sektörlerde satış mühendisliği, proje mühendisliği, teknik satış mühendisliği, iç satış, sıcak satış vb. kavramlar konuşuldu. Farklı sektörlerdeki satış mühendisliğinin geleceği konuşuldu.

1,5 Saatlik sunumlardan sonra iki saati bulan soru cevap bölümünün uzunluğu katılımcıların ilgi düzeyinin yüksekliğini göstermesi anlamında önemli idi. Yaşamın her alanında olduğu gibi bu alanda da kadın mühendislerin karşılaştıkları toplumsal cinsiyet eşitsizliğinden kaynaklanan sorunlar da dile getirildi.

Etkinlik sonunda yapılan on-line ankette; Katılımcılar, Metalurji ve Malzeme Mühendislerinin El Çantası söyleşilerinin 15 günlük periyodlar halinde devam etmesini istediler.

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Kültür Mahallesi, Çaldıran Sokak Nida Apt. NO: 14 / 13 Kızılay
Çankaya ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği