TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 15.Olağan Genel Kurulu 12 Şubat 2022 tarihlerinde Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde (Gülsuyu Mah. Nar Sok. E5 Yanyol Üzeri Maltepe / İstanbul) Seçimler ise 13 Şubat 2022 tarihinde İstanbul Şube binamızda (Barbaros Mah. Yavuz Selim Cad. No:4 Ataşehir- İstanbul) çoğunluk aranmaksızın gerçekleştirildi.

Gündem okunduktan sonra ilk madde olan Açılış ile Genel Kurul saat 09:30’da başladı. Verilen önerge doğrultusunda Divan Kurulu Başkanı olarak üyemiz Sayın Mustafa Önder YÜCEL daha sonrasında Divan Başkan Yardımcısı Sayın Serhat EKMEKÇİ, yazman üyeler olarak ise Sayın Elif AKIN ve Sayın Ceren ÇALIŞKAN oy birliği ile seçildi.

Divan kurulu oluşturulduktan sonra saygı duruşunda bulunuldu gündemin üçüncü maddesi olan Saygı Duruşunda bulunuldu. Genel Kurulun bir sonraki maddesi Açılış Konuşmaları için Oda Başkanımız Sayın A. İrfan TÜRKKOLU ve Şube Başkanımız Sayın Turgay ALDI açış konuşmalarını gerçekleştirdikten. Şube Yazman Üyemiz Sayın Umur Berkan ÇELİK çalışma raporunu, Şube Sayman Üyemiz Sayın Şeyma KORKMAZ mali tabloları, Denetleme Kurulu Üyesi Sayın Şefik DOĞAN ise son denetleme raporunu sundu. Çalışma raporu üzerine değerlendirmeler sonrası Yönetim Kurulu oy birliği ile ibra edildi. Yeni dönem için adayların açıklanması ardından dilek ve temenniler gündeminde üyelerimiz görüş ve önerileri ile Genel Kurul’a katkıda bulundular.

Birinci gün bitirildikten sonra ikinci gün İstanbul Şubemizde yapılan seçim ile İstanbul Şube 15.Dönem Yönetim Kurulu üyeleri belirlendi.

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Hatay Sok No: 10/9 Kızılay 06420 ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği