26 Şubat cumartesi günü İskenderun’da geniş bir katılım ile Akdeniz Bölge Temsilciliği kuruluş toplantımızı yaptık.

Meslektaşlarımızın olduğu her yerde meslek odamızı da var etmek doğrultusunda yürüttüğümüz çalışmalar sonucu Gaziantep, Adana, Osmaniye, Hatay ve Mersin’i içeren Akdeniz Bölge Temsilciliği kuruluş aşamasına geldi.

Eylül 2021’de yapılan Hadde sempozyumu ile ivme kazanan çalışmalarımız doğrultusunda 4 Kasım 2021’de İskenderun’da bir toplantı yaptık. Sonra 26 Ocak 2022’de on line olarak toplandık. Son olarak da 26 Şubat 2022’de İskenderun’da 73 meslektaşımızın katıldığı bir toplantı yaptık.

İskenderun’da faaliyet gösteren demir çelik firmalarında çalışana her düzeyden meslektaşımızın katıldığı toplantının moderasyonunu İzmir Şube Yönetim Kurulu üyemiz Tuğbanur Sezer yaptı. Toplantıya TMMOB İskenderun İKK Temsilcisi Murat Durukan ve Elektrik Mühendisleri Odası, İnşaat Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası, Bilgisayar Mühendisleri Odası, Ziraat Mühendisleri Odası, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası ve Makine Mühendisleri Odası İskenderun temsilcileri katıldı.

Oda Başkanımız A. İrfan Türkkolu’nun açış konuşması ile başlayan toplantıda Genel sekreterimiz Ferhat Yaşar bir sunum yaptı. TMMOB Yönetim Kurulu üyemiz Utkan Güneş, METEM Yürütme Kurulu Başkanı Ata Özdemirler ve EFRS Yürütme Kurulu Başkanı İzzet Ulu’nun konuşmaları sonrası İskenderun’da temsilcilik görevini üstlenecek arkadaşlarımız kendilerini tanıttı.

Öneri ve beklentilerin konuşulduğu dilek ve temenniler bölümünde İstanbul Şube Sekreterimiz Berkan Çelik, TMMOB İKK Temsilcisi Murat Durukan, İstanbul Şube saymanımız Sezgi Akyol, İzmir Şube Başkanımız Erhan Çağıral, Merkez Yönetim Kurulu üyemiz MuratCan Ocaktan, İzmir Şube 2. Başkanımız Özge Bingöl ve METEM Yürütme Kurulu üyemiz Serdar Erol söz alarak duygu, düşünce ve desteklerini ifade ettiler.

Toplantıya katılan herkes Bölge Temsilciliğinin açılması yonunde tavır alması üzerine; Oda Başkanımızın; Meslek Odası örgütlenmesinde aslolanın yerelin inisiyatifi olduğunu, merkezi yönetimin yerelin çalışmalarına; meslek aşkı, meslektaş hakkı ve memleket sevdası ilkeleri doğrultusunda destek olmak ve önünü açmak görevini üstleneceğini belirttiği kapanış konuşması ile toplantı sona erdi.

Akdeniz Bölge Temsilciliği kurulma önerisi 19-20 Mart 2022’de yapılacak 32. Olağan Genel Kurul’da gündem yapılacak.

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Kültür Mahallesi, Çaldıran Sokak Nida Apt. NO: 14 / 13 Kızılay
Çankaya ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği