İlk ayağını 22 Ekim 2022 tarihinde İzmir'de gerçekleştirdiğimiz MGGM-8'in (Metalurji Genç'ten Genç Mühendis'e) ikinci kısmını 29 Ekim 2022 tarihinde İstanbul Şube binamızda gerçekleştirdik. 

İstanbul Üniversitesi - Cerrahpaşar, İstanbul Teknik Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Gedik Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi'nde bulunan Metalurji Genç üyelerimizin yanı sıra bölgemizde çalışan Genç Mühendisleri'nde katılımıyla pandemi sonrası ilk MGGM-8 oldu. Etkinlik aşağıdaki program dahilinde interaktif bir şekilde gerçekleşti.

  • Saat 10:20’de İstanbul Şube Yönetim Kurulu Yazman Üyesi Umur Berkan ÇELİK’in programı takdimiyle başlayan toplantı, Merkez Yönetim Kurulu Başkanı İrfan TÜRKKOLU’nun açılış konuşması ve tanışma ile devam etti.
  • 10:30’da Merkez Yönetim Kurulu Yazman Üyemiz Ferhat YAŞAR’ın “TMMOB Tarihinde Önemli Köşe Taşları ve TMMOB’nin Önemli Yönetmelikleri” sunumu ile devam eden etkinliğimiz
  • “Oda Tarihinde Önemli Köşe Taşları ve Odanın Önemli Yönetmelikleri” A.İrfan TÜRKKOLU’nun sunumu 11:30’da başladı ve yaklaşık 1 saat sürdü.
  • “Mühendislik Kimliği, Türkiye’de ve Dünyada Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Eğitimi, Metalurji ve Malzeme alanındaki beklenen başlıca gelişmeler” sunum Turgay ALDI tarafından gerçekleştirildi. Oturum sonunda yapılan sunumlarla ilgili sorular alındı ve konuyla ilgili kişilerin verdiği cevaplarla öğleden önce oturumları tamamlandı.
  • Öğle yemeği sonrası öğrenci ve genç mühendislerin Oda’ya önerileri alındı ve daha sonrasında bu önerileri önceliklendirmeleri istendi.
  • Bir sonraki oturumda ise gruplara ayrılarak önceliklendirilen 9 önerinin nasıl gerçekleştirilebileceği, öğrenci ve genç mühendislerin bu çalışmalarda nasıl destek olabileceği ve Oda’nın neler yapabileceği ile ilgili talep/beklentileri alındı.

Odamız örgütlülüğünü büyüterek daha iyi noktalara gelmesini sağlayacağına inandığımız gençlerin fikirlerini onlarla birlikte hayata geçirmenin keyif vereceğine inanarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.

   

 

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Kültür Mahallesi, Çaldıran Sokak Nida Apt. NO: 14 / 13 Kızılay
Çankaya ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği