29-30 Ocak 2022’de ilk Genel Kurulunu yaparak Kurucu Yönetim Kurulu yerine seçilmiş Yönetim Kurulunu belirleyen İzmir Şube bir yıl sonra Genel Üye toplantısı yaparak bir yıllık çalışmalarını değerlendirdi.

14 Ocak Cumartesi günü saat 14:00’da moderatörlüğünü İzmir Şube Yönetim Kurulu Üyesi Tuğbanur SEZER’in yaptığı genel üye toplantısı, Merkez Yönetim Kurulu Başkanımız A.İrfan Türkkolu’nun konuşmasıyla başladı. A.İrfan TÜRKKOLU konuşmasına Şube Yönetim Kuruluna ve katılan üyelere teşekkür ederek, merkezi çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ücretli çalışan meslektaşların sorunlarına değinerek, meslektaş haklarına ve meslek alanına daha çok sahip çıkmamız gerektiğinin altını çizdi.

Daha sonra söz alan İzmir şube başkanı Erhan Deniz Çağıral; Şube özelinde değerlendirmeler yaptı. Şube Başkanı’nın konuşmasından sonra toplantıya İzmir şube sekreteri Alişan Yılmaz’ın gerçekleştirilen faaliyetler sunumu ile devam edildi. Sunum sonrası ara verilerek üyelerin çay, kahve eşliğinde birbirleriyle fikir alış-verişi yaparak kaynaşması sağlandı.

 Ara sonrasında İzmir şube 2. Başkanı Özge Bingöl ve Erhan Deniz Çağıral birlikte planlanan faaliyetler sunumunu gerçekleştirdi.

Üyelerin görüş, öneri ve eleştirilerinin alındığı son bölüm üyelerin Meslek Odasına ne denli sahip çıktıklarını görmek açısından önemli idi. Tam bir interaktif sohbet  havasında geçen ve katılımın yüksek olduğu toplantıda sunumların ardından üyelerden gelen talep, önerilerin zenginliği yanında üyelerin önerilerinin gerçekleşmesi için bizzat görev talep etmeleri sevindirici idi.

Keyifli ve verimli geçen toplantının ardından hem yeni dönem çalışmalarının daha geniş bir katılım ile gerçekleştirileceği görüldü hem de daha sık bir araya gelme kararı alındı.

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Hatay Sok No: 10/9 Kızılay 06420 ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği