.TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası Danışma Kurulu 5 Mart Pazar günü Zoom üzerinden “Deprem” gündemiyle toplandı

Yönetim Kurulu Başkanımız A. İrfan TÜRKKOLU’nun depremde kaybettiğimiz üyelerimiz, meslektaşlarımız, öğrencilerimiz ve tüm hayatını kaybeden vatandaşlarımıza başsağlığı ile başlayan konuşması, depremin ilk gününden bu yana yapılan TMMOB ve Oda faaliyetleri ile ilgili sunumuyla devam etti.

Daha sonra İstanbul Şube Genel Sekreterimiz Berkan ÇELİK, İstanbul Şube çalışmalarını ve TMMOB İstanbul İKK çalışmalarında nasıl aktif rol aldıklarını anlattı. Ardından İzmir Şube çalışanımız Taylan Cem KAYA bu süreçte İzmir Şubemizin çalışmalarından bahsederek toplantıya devam edildi.

Bu süreçte Deprem bölgesi ile iletişimimizi sağlamada büyük rol oynayan Akdeniz Bölge Temsilcilerimiz Musa ATAŞ ve Simay ŞENCİL yaşadıklarını anlattılar ve süreçle ilgili bilgi paylaşımlar yaptılar.

İnteraktif bir şekilde devam edilen toplantıda; depremin doğa olayı olduğu, felaketi yaratanın siyasi iktidar olduğu belirtilip, tüm sorumluluğun Hükümetin liyakat ve bilimden yoksun çağ dışı politikaları olduğu ve bunun sonucunda da bu felaketin yaşandığı ifade edildi.

 Oda faaliyetleri üzerine yapılan değerlendirmelerde, bu süreçte Hükümetin yanlış politikaları yüzünden her olumsuzluk karşısında ilk gözden çıkardığı olgunun eğitim olduğu vurgulanarak Uzaktan Eğitime geçilmesinin amacının Depremzede vatandaşlarımıza yer açmak bahanesine sığınıp öğrencilerin bir araya gelerek örgütlenmesinin önüne geçilmesi olduğu aktarıldı.

Yanlış politikaların sonucu olan felaketin yaralarının sarılmasının büyük ölçüde meslek kuruluşları, sendikalar ve halka düştüğü belirtilerek sürecin oldukça uzun süreceği vurgulandı.

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Kültür Mahallesi, Çaldıran Sokak Nida Apt. NO: 14 / 13 Kızılay
Çankaya ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği