İstanbul’da yaptığımız Genel Üye Toplantımız İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Turgay ALDI’nın konuşması ve moderatörlüğü ile başladı, Merkez Yönetim Kurulu II. Başkanımız İrfan AKYOL’un açılış konuşması ile devam etti.

 

Açılış konuşmaları sonrasında Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Doç. Dr. Ahmet TURAN’ın yaptığı “Cumhuriyetimizin 100. Yılı” konulu sunum “Gökyüzüne ait olduğu sanılan egemenliğin yeryüzüne indirilmesi, ve yöneticilerden hesap sorabilme anlayışı demektir.” Şiarının aktarılması ile başladı.

 

Devamında Cumahuriyet’in kuruluş süreciyle birlikte halkın kazanımlarının ne kadar büyük olduğu, hala devam eden özelleştirmelerin yanı sıra doğa talanlarına rağmen ayakta durabilmesinin en büyük göstergesi olduğu aktarıldı. İlk sunumun ardından İstanbul Şube Yönetim Kurulu Sekreter Üyemiz ilk kez Genel Üye toplantısına gelen genç üyelerimize Odamızın yaklaşımıyla ilgili konuları “Meslek Aşkı, Meslektaş Hakkı ve Memleket Sevdası” söyleminin örnekleri ile aktardı. Sunumun devamında ise dönem içerisinde Odamız tarafından yapılan etkinlikler ve önümüzdeki dönemde yapılması planlanan çalışmaları anlatıldı. Sunum sonrası “Son söz üyemizindir.” diyerek üyelerimizin görüş, öneri ve eleştirileri alındı. Üyelerimizin görüşleri not edildikten sonra Şube binamızın bahçesinde hazırlanan kokteyl alanına geçilerek keyifli sohbetler günün ilerleyen saatlerine kadar devam etti.

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Kültür Mahallesi, Çaldıran Sokak Nida Apt. NO: 14 / 13 Kızılay
Çankaya ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği