Oda olarak 25-26 Mayıs 2024 tarihinde, Yeditepe Üniversitesi'nde Korozyon ve Katodik Koruma Eğitimi gerçekleştirdik. Yönetim Kurulu Üyemiz Okan İşdaş tarafından verilen eğitimde, korozyonun oluşumu, toprak altı korozyonu, galvanik anotlu ve dış akım kaynaklı katodik koruma uygulamaları, sahada yapılan ölçümler, kaçak akım etkileşimi ve sistemlerin montajı gibi konular ele alındı. Eğitim boyunca pratik deneylerle konu pekiştirldi. Eğitimin sonunda teorik ve pratik olmak üzere  iki ayrı sınav yapıldı ve katılımcılarla toplu fotoğraf çekinilerek eğitim tamamlandı.

İki günlük eğitimimiz için meslek odamıza ev sahipliği yapan Yeditepe Üniversitesi Malzeme Bilimi ve Nanoteknoloji Mühendisliği Bölümüne teşekkür ederiz.

Ülkemizde korozyon kaynaklı milli servet kaybının %4-5 seviyelerinde olduğunu bilmemiz nedeniyle meslek alanımız içerisinde olan bu konuda Oda olarak çokça çalışma yapacağız.

  

 

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Kültür Mahallesi, Çaldıran Sokak Nida Apt. NO: 14 / 13 Kızılay
Çankaya ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği