TMMOB Metalurji Mühendisleri Odası tarafından 3.Endüstriyel Fırınlar ve Refrakter Sempozyumu ve Sergisi 29-30 Nisan 2010 tarihlerinde Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü'nde gerçekleştirilmiştir.

Metalurji Sektörünün temel yapı taşlarından olan endüstriyel fırınlar ve refrakterler, üretim miktarı, kalite ve maliyet üzerinde son derece belirgin işleve sahiptir.

Sempozyumda bu sektörde faaliyet gösteren üreticiler, pazarlamacılar, kullanıcılar ve araştırmacıların bir araya gelerek bilgi ve deneyimlerini paylaşmış, sektör ile ilgili uygulamaları, yenilikleri, sorunları ve çözümleri tartışmışlardır.

Sempozyumda, endüstriyel fırınlar ve refrakter malzemeler alanlarında, enerji verimliliği ve işletme şartlarının refraktere etkisi ana tema olarak işlenmiştir.
Açılışta; Sempozyumu Yürütme Kurulu Başkanı Ata ÖZDEMİRLER, TMMOB Metalurji Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin KÜÇÜK, Sakarya Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr.Cuma BİNDAL ve Sakarya Üniversitesi Rektörü Mehmet DURMAN birer konuşma yaptılar.

Açılış konuşmalarından sonra "Türkiye Refrakter Sanayisinin Genel Değerlendirilmesi" başlıklı sempozyum açılış bildirisi Yalım EREZ tarafından sunulmuştur.

Sempozyum'da Mehmet Sezai BİRİŞÇİ, Rudolf HUBMER, Thomas MATSCHULLAT, Necdet ÖZ, Ali Reşat ÖZBAŞI, Levent PEKUYSAL, Ferdinand SCHUESSLER, Necdet UTKANLAR ve FABİO VIEZZOLİ çağrılı bildirilerini sunmuşlardır.

Sempozyum'da çağrılı bildirilerin yanı sıra ülkemizin önde gelen refrakter, fırın üreticisi, döküm firmaları ve üniversitelerin bu konuda çalışan değerli akademisyenleri, bilgi ve deneyimlerinin sempozyum katılımcıları ile paylaşmışlardır.

İki günlük etkinlik süresince, sempozyum bildirilerinin sunulacağı mekanda açık tutulan sergi alanında; AKM Metalurji, Aveks Dış ve İç Ticaret A.Ş., Çukurova Kimya Endüstrisi A.Ş., Ege Çelik Döküm, Inductotherm İndüksiyon Sistemleri, Marmara Metal Mamülleri Ticaret A.Ş., Metalform, Sistem Teknik Endüstriyel Fırınlar Ltd.Şti. firmaları ürün ve hizmetlerini katılımcılara tanıtmışlardır.

Sempozyuma; Aveks İç ve Dış Ticaret A.Ş., Haznedar Refrakter Sanayi A.Ş., Kaptan Demir Çelik A.Ş., Marmara Metal Mamülleri Ticaret A.Ş. ve Sistem Teknik Endüstriyel Fırınlar Ltd.Şti. firmaları sponsor olmuştur.

3.Isıl İşlem Sempozyumu'nda 8 oturumda toplam 28 bildiri sunulmuştur.

Sempozyuma katkı sağlayan tüm kurum, kuruluş ve kişilere teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

TMMOB METALURJİ MÜHENDİSLERİ ODASI
YÖNETİM KURULU

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Hatay Sok No: 10/9 Kızılay 06650 ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği