TMMOB Metalurji Mühendisleri Odası İzmir genel üye toplantısı 19 Şubat 2011 tarihinde İzmir İl Temsilciliğimizde yapıldı. Genel üye toplantısına genel merkezden Hüseyin Savaş ve Hüseyin Hızlı katıldı. Yeni mezun, çalışan, emekli ve akademik meslektaşlarımızdan oluşan 30 kişilik toplantıda odamızın kuruluşu, amacı ve örgütlenme çalışmaları konusunda bilgilendirme yapıldı.Yeni kurulan İzmir İl Temsilciliği için örgütlenmenin önemine ve İzmir'deki metalurji mühendisi sayısına dikkat çekildi. İzmir'de özellikle de demir-çelik sektöründe çalışan mühendislerimiz, İzmir'de yapılması planlana Endüstriyel Fırın ve Refrakterler Sempozyumu ve 4-5 Mart tarihinde temsilciliğimizde yapılacak olan Çelik Seçimi eğitimi konusunda bilgilendirildi. Bu eğitimin haricinde yapılacak diğere eğitim konularında bilgi verildi.

İzmir İl Temsilcimiz Orkun Koruk, temsilciliğimizin açılışını gerektiren sebeplerden bahsederek yapılması planlanan çalışmalara dikkat çekti. Temsilcilik binamızın haftanın 3 günü açık olduğu konusuna değinerek, genç arkadaşların da ilgisi ve yardımı ile daha aktif bir temsilcilik sergileyeceğimizi ifade etti. Toplantıda; çalışan ve yeni mezun arkadaşlar temsilciliğin daha aktif olması konusunda bizzat desteklerini ifade ettiler. Dokuz Eylül Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendiliği Bölümü öğretim görevlisi Doç. Dr. Bülent ÖNAY ve araştırma görevlisi Orkut SANCAKOĞLU ise meslek odası-üniversite ilişkisinin öneminden bahsederek bu konuda ortak aktiviteler düzenlenebileceğini ve üniversitenin bu konuda yardım için hazır olduğuna dikkat çektiler.

Toplantının geri kalan zamanında üyelerimizden gelen karşılıklı soru ve öneriler görüşüldü.

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Hatay Sok No: 10/9 Kızılay 06420 ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği