Seydişehir işçisinin ve halkın 19 Nisan’daki direnişi karşısında ÖİB, Bilgi Odasını Ankara’ya taşımak zorunda kalmıştır. İhaleye katılan yerli-yabancı şirketlerle ÖİB’nin binasında görüşülmüştür. Görüşmelerin sonucunda firma yetkililerinin güvenliklerinin sağlanarak toplu halde 23 Mayıs 2005 tarihinde tesisleri ziyaret etmeleri çözümünü üretmiştir.

Firmaların güvenliğini sağlamak (!) amacıyla bir gün önceden Konya’dan 1500 polis ve 500 jandarma getirtilerek fabrikaya yerleştirilmiştir.
Seydişehir işçisi ve halkı, yerli-yabancı 11 şirketin 30’a yakın yetkilisinin güvenliğini sağlamak adına kendilerine yapılan coplu, biber gazlı, gözyaşartıcı bombalı müdahaleye rağmen direnmiş ve firmaları fabrikalarına sokmamıştır.

Sendika Şube Başkanı Muharrem Oğuz, yaptığı konuşmasında, “Seydişehir'in vatan olduğunu ve vatanın satılamayacağını haykırmaya devam edeceklerini, bu fabrikayı kimseye peşkeş çektirmeyeceklerini, bunu dün gösterdik, bugün gösterdik yarın da göstereceklerini'' belirtti.

DERGİ VE ARŞİV TARAMASI

Metalurji dergilerinin 121. sayısından itibaren yazıların tam metinlerinde arama yapabilirsiniz.

Metalurji Dergilerinde Arama:

Yasalar ve Yönetmelikler, Yönetim Organları, Genel Kurul Sonuç Bildirgeleri, Çalışma Raporları, Sektörel Raporlar, Basın Açıklamaları, Dergi Yazı Başlıkları, Kongre Kitap ve CD'leri, Sempozyumlar ve Kütüphanemizde bulunan kitap özetlerinden oluşan arşivimizde arama yapabilirsiniz.

Arşivde Arama:

 


TMMOB Metalurji ve Malzeme Mühendisleri Odası
Kültür Mahallesi, Çaldıran Sokak Nida Apt. NO: 14 / 13 Kızılay
Çankaya ANKARA
Tel: (312) - 425 41 60 ve 419 38 18 Faks: (312) - 418 93 43
E-Posta: Genel Merkez - İstanbul Şube -
İzmir Şube - Bursa Temsilciliği